Ekinler El Aletleri'ne Hoş Geldiniz...
Ürünlerimiz Orjinal ve 1.kalitede üretilmiştir.
Paketleme ve lojistik biriminde hizmet veren personellerimiz Maske, Siperlik ve eldiven kullanarak ürün paketlemesi gerçekleştirmektedir.Hazırlanan kargolarınız dezenfekte edilerek taşıyıcı şirkete teslim edilmektedir.
Ürünlerimizin bir kısmı ithal bir kısmı yerli üretimdir. Tüm ürünler de 2 yıl firma garantisi mevcuttur.
Ürünlerin üretim aşamasına geçmeden önce test ve avrupa standartlarına uygun şekilde hazırlanmıştır.
El aletleri ürünlerini çocuklardan uzak tutunuz. Nasıl kullanılacağı hakkında el kitabına bakabilirsiniz.
Üretilen bazı testereler alüminyum kesme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, testere kullanım kılavuzunda kontrol edilmelidir; eğer testere alüminyum kesebiliyorsa, demirden olmayan (yumuşak) metalleri kesmek için özel olarak tasarlanmış bir bıçak gerektirecektir, aksi takdirde testere etkin şekilde çalışmak için çok fazla gerginlik altına alınacaktır. Kullanılabilen testereler: Bazı Taşınabilir Daire Testereler, Bazı Gönye Testereler, Dekupaj Testereler Tümü Demirden Olmayan Metal Kesme Bıçakları ile birlikte kullanılmalıdır.
Güvenli çalışma ve aletinizde olası herhangi bir hasarı önlemek için daire testereler sadece belirtilen ebatlı bıçaklarla kullanılmalıdır. Daha küçük boyutlu bıçaklar, muhafaza bıçak dişlerini düzgün bir şekilde kapatmadığı için tehlikelidir. Daha büyük bıçaklar, talaş atması için yeterince boşluk sağlamaz ve muhafızlara müdahale edebilir. Lütfen daire testereniz için belirtilen boyutlu bıçakları kullanın, aksi takdirde aletin güvensiz kalmasına ve garantinin geçersiz kılınmasına neden olabilir.
Hayır, bu alet herhangi bir emme oluşturmaz, bu nedenle toz torbası yoktur. Daire testerelerde toz emme için tek çözüm bir elektrik süpürgeyi kullanmaktır.
Hayır, bu tür uygulama için herhangi bir aksesuar yok.
Mümkünse şarj edilebilir akü, aletten çıkarılmalıdır; bu, yanlışlıkla açıldığında ürünün kazara hasar görmesini önler. Her alet için geçerli olduğu gibi, özellikle çocuklar tarafından yetkisiz kullanımları önlemek için dikkat edilmelidir.
Aşağıdaki aküler tam şarjlı olarak saklanabilir - Kurşun Asit aküler her zaman tamamen şarjlı olarak saklanmalıdır. Nikel Kadmiyum ve Nikel Metal Hidrit aküler en iyi şekilde tamamen şarj edilmiş olarak depolanır. Yukarıdaki akülerin iyi durumda tutmak için düzenli olarak şarj etmek ve boşaltmak gereklidir.

İlk olarak mandren bir vidayla emniyete alınmış olup olmadığını kontrol edin. Vida varsa 1-3 numaralı adımları takip edin, vida yoksa 2-3.Adımları izleyin.
1.Adım: Vidanın bir sol oluğu olacaktır ve sökmek için saat yönünde döndürülmelidir.
2.Adım: Vidayı çıkardıktan sonra, mandren içine uygun bir Alyan Anahtarını yerleştirin ve kıskaçları sıkın.
3.Adım: Daha sonra, mandreni kapatmak için Alyan Anahtarının ucuna vurmanız gerekir (mandrenin geleneksel bir vida dişlisi vardır, böylece saat yönünün tersi yönde vidalanır).

Hayır. Matkaplarımız, motor çalışırken değiştirilmemesi gereken planet dişlileri kullanıyor. SADECE matkap çalışmadığı zamanlarda vites değişmelidir. Matkap çalışırken vites değiştirme gerçekleşirse, planet dişlilerinde aşınma ve vites değişmemesi meydana gelir.
50mm'lik veya daha büyük uc tutucuları için lütfen aşağıdaki talimatlara dikkat edin: Uç, uç tutucusundan düşüyorsa, uç yerleştirirken daha fazla kuvvet kullanmanız gerekebilir. İlk olarak ucu Vidalamaya takın ve elinizle kolun ucuna bastırarak ucu sert bir yüzeye bastırın. Bunu yaparken ucu tutan kıskaçın genişlettiğini gösteren hafif bir tıklama sesi duyacaksınız veya hafif bir esneklik hissedeceksiniz. Şimdi kıskaç ucu yerinde tutacaktır.
Ana avantaj hız ve rahatlıktır.
Evet, kullanabilirsiniz. Değiştirilen mandren, orijinal mandrenle aynı kapasitede olmalıdır. Motorlar ve şanzımanlar belirli maksimum yükleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. 3/8 mandreni 1/2 (13 mm) mandren ile değiştirmeniz önerilmez. Değiştirilen mandreni satın alırken matkap mili büyüklüğünde bir mandren satın aldığınızdan emin olun. Çoğu matkap, 3/8-24 (10mm) veya 1/2-20 (13mm) 'dir.

Darbe modunu kullanmadan, ama beton uçları kullanarak beton da delmek mümkündür.Fakat beton çalışması için darbe hareketi özelliğine sahip olan bir matkap kullanılması önerilir.
Bunun iki nedeni vardır:
1) Betonda delme kapasitesi, darbe hareketi özelliğine sahip olan matkaplarda daha yüksektir (bu matkapların temel işlevlerinden birisi beton içinde delmektır).
2) Darbe hareketi aynı zamanda daha hassas deliklerle delmeyi hızlaştırır ve matkap daha az aşınır.
Darbe modunu fayansta delik delerken hiçbir zaman kullanmayın.

Matkap ucu ve delinen malzemenin yağlanması, ucun ömrünü uzatır ve kesme hareketini, hassaslığını ve kalitesini geliştirir. Yağlanmayı gerektiren malzemeler metal ve fayanstır.
Bir standart (veya darbesiz) matkap/Vidalama, ucunu saat yönünde hareket ettirerek matkap ucunun delinen malzemeye girmesini sağlar. Darbeli matkapta bu özellik var ayrıca matkap ucunu ileri ettiren bir darbe hareketine de sahiptir. Bu özellik, duvarın standart darbesiz delme yöntemlerine daha dirençli olması nedeniyle gerekli alanı delmek için daha fazla zaman alacağından dolayı duvarın delmesini kolaylaştırır.
Nano Teknolojisi kullanılan aküler, şarjın bitiminde kapanma özelliği ile ve ağır tipi uygulamalarda uzun süre kullanılması için tasarlanmıştır. Otomatik kapanma olduğunda akünün tamamen şarj edildiğini veya akü sıfırlanmış olduğunu gösteren sürekli bir ışık bekleyene kadar aküyü şarj cihazına yerleştirip aküyü sıfırlayabilirsiniz.
KÖMÜRSÜZ, çoğu elektrikli el aleti motorunda geçmişte(ve halen) kullanılan kömürleri olmadan çalışan motoru belirtir. Kömürsüz çalışmanın en büyük yararı, aletin daha verimli olması, bu nedenle tek şarjda daha uzun süre çalışabilmesidir.
Sıkma derinliğini artırmak veya azaltmak için sıkma bileziğindeki sembollerine bakın. Vidayı çalışma parçasında daha derin yerleştirmek için sıkma bileziğini sağa döndürün. Vidayı çalışma parçasında daha az derin yerleştirmek için sıkma bileziğini sola döndürün.
Aletiniz, üç hızdan birini seçmenize izin veren bir hız seçicisi ile donatılmıştır. Uygulamaya göre hızı seçin ve değişken hız ayarlı tetiği kullanarak aletin hızını kontrol edin 1.Hız: 0-400 dev/dak. 2.Hız: 0-1200 dev/dak. 3.Hız: 0-1900 dev/dak.
Hayır, sadece darbe özelliğine sahip aksesuarları kullanabilirsiniz. Darbe özelliğine sahip olmayan aksesuarlar kırılabilir ve tehlikeli bir duruma neden olabilir. Kullanımdan önce aksesuarlarda herhangi bir kırılma veya çatlama olmadığından emin olmak için kontrol edin. Kullanmadan önce örsleri, kilit pimleri ve yüzükleri inceleyin. Eksik veya hasarlı parçalar kullanmadan önce değiştirilmelidir. (Aksesuarları değiştirmeden önce tetik düğmesini kilitli konuma (orta konuma) ayarlayın ve aküyü çıkartın.)
Akü çıkış gücü, hangi alete takıldığına bağlıdır. 18V XR aletinde, akü içindeki hücreler paralel olarak bağlanır. Bir XR FLEXVOLT aletine takıldığında, akü hücreleri voltajı 58V’a kadar arttırarak seri olarak bağlanmaktadır.
Hafif ve ince yağmurlu veya nemli ortamlar, lazer veya lazer dedektörünün performansını etkilemez ancak mümkün olduğunca bu aletlerin suyla maruz kalmasından kaçınılmalıdır. Lazerlerimiz, herhangi bir nemin lazerden uzaklaşmasına izin vermek için entegre yağmur kanallarıyla inşa edildi. Ek olarak, elektronik parçaların birçoğu nem hasarını önlemek için kaplanmıştır. Nemli ya da ıslak koşullarda lazer kullanımı engellenemiyorsa, lazerin maksimum koruma sağlamak için kullanıcının lazer cihazını tente altına yerleştirmesi önerilir.
SDS,Hızlı Delme Sistemi'nin (Schnell Drilling System) kısaltmasıdır. SDS uçları pnömatik matkaplarda daha yaygın olarak kullanılır. Uçun üstünde frezelenmiş özel yuva, standart bir 3 kıskaçlı mandrendeki yuvarlak şaft uçlarına kıyasla daha fazla tutma gücü sağlar. Ağır hizmet tipi duvar delme uygulamalarda çok yüksek tutma kuvveti gereklidir.
Kömür ömrü yaklaşık 150 saattir. Bu, aletin kullanımına bağlı olarak değişebilir. Örneğin, körlenmiş matkap ucu veya bıçak düzenli olarak kullanılıyorsa, kömürler daha çabuk aşınacaktır. Alet üzerine daha iyi alışması için çok fazla ağırlık veya basınç uygulanıyorsa kömürler daha çabuk aşınacaktır. Motor çok sıcak olduğunda (örneğin yoğun bir işten sonra) alet kullanılırsa, bu da kömürlerin daha hızlı aşınmasını sağlar.
CE Damgası kullanımı birden fazla Avrupa Birliği Yönetmeliğinde geçen yasal bir gerekliliktir, CE damgası Ekinler El Aletler’in ilgili yönetmeliklerle uyumlu olduğunu gösterir.
Aşırı aşınma ve yıpranma veya aletin yanlış kullanılması, Onarım işleminin yetkili olmayan kişilerce yapılması, Ürünün aşırı düzeyde darbe veya düşürmeye maruz kalması, Çivi, vida, zımpara gibi yabancı nesnelerin aletin içine girmesi, Uygulama için yanlış aletin kullanılması, Alette herhangi bir modifikasyon yapılması, Alete yanlış voltaj gitmesi, Yanlış aksesuarlar veya aküler kullanılması, Tavsiye edilen servis işlemlerinin (bakım) gerçekleştirilmemesi (özellikle kırıcılar), Yanlış gres kullanılması
Akülü el aletlerinde bataryalar 1 yıllık garanti kapsamına girer. Fakat aşırı yıpranma, aşınma, yanlış şarj doldurum gibi sebeplerden dolayı bataryalar garanti kapsamına girmez.
Siyah kolu/topuzu yaklaşık ¼ kaldırın. Kolu / topuzu saatin tersi yönünde 5-7 tam devir çevirerek bıçak tutucusu tamamen açık olana kadar çevirin, çevirirken siyah topuzu yukarıya çekerek tutun. T şaftlı veya üniversal dekupaj testere bıçağını bıçak tutucusunun içine yerleştirin, bıçağın arka kenarının destek silindire uyduğundan emin olun. T şaftlı bıçak kullanırken bıçağı şaftın omzuna kadar takın.
Mümkün olan en derin noktaya kadar girebilmektedir.
Silindirleri temizlerken aletin fişini her zaman prizden çekin. Silindirlerin, üzerindeki ahşap reçinenin birikmesini azaltmak için oldukça düzenli olarak temizlenmesi gerekir (kullanıma bağlı olarak).
Dalma el frezesi, çalışma parçasının kenarında veya belirli bir alanında çalışmaya başlamanızı sağlar. Dalma kesimi sabit tabanlı el frezesi ile yapabilmenize rağmen, dalma kesimleri, dalma el frezesi ile daha kolay ve daha güvenli bir şekilde yapılabilir.
Rulmanlar, anahtarlar, darbe mekanizması parçaları, kavrama parçaları ve genel olarak birbiriyle etkileşim içerisinde olan (sürtünmeye maruz kalan) parçalar.
Aşırı aşınma ve yıpranma veya aletin yanlış kullanılması, Onarım işleminin yetkili olmayan kişilerce yapılması, Ürünün aşırı düzeyde darbe veya düşürmeye maruz kalması, Çivi, vida, zımpara gibi yabancı nesnelerin aletin içine girmesi, Uygulama için yanlış aletin kullanılması Alette herhangi bir modifikasyon yapılması, Alete yanlış voltaj gitmesi Yanlış aksesuarlar veya aküler kullanılması, Tavsiye edilen servis işlemlerinin (bakım) gerçekleştirilmemesi (özellikle kırıcılar), Yanlış gres kullanılması
Ürünler garanti dışında da olsa yetkili servislerimizde onarılabilir.
Kömür ömrü yaklaşık 150 saattir. Bu, aletin kullanımına bağlı olarak değişebilir. Örneğin, körlenmiş matkap ucu veya bıçak düzenli olarak kullanılıyorsa, kömürler daha çabuk aşınacaktır. Alet üzerine daha iyi alışması için çok fazla ağırlık veya basınç uygulanıyorsa kömürler daha çabuk aşınacaktır. Motor çok sıcak olduğunda (örneğin yoğun bir işten sonra) alet kullanılırsa, bu da kömürlerin daha hızlı aşınmasını sağlar.
Darbe hareketini kullanmadan, ama beton uçları kullanarak beton da delmek mümkündür. Fakat beton çalışması için darbe hareketi özelliğine sahip olan bir matkap kullanılması önerilir. Bunun iki nedeni vardır: 1) Betonda delme kapasitesi, darbe hareketi özelliğine sahip olan matkaplarda daha yüksektir (bu matkapların temel işlevlerinden birisi beton içinde delmektır). 2) Darbe hareketi aynı zamanda daha hassas deliklerle delmeyi hızlaştırır ve matkap daha az aşınır. Darbe hareketini fayansta delik delerken hiçbir zaman kullanmayın.