Ekinler El Aletleri'ne Hoş Geldiniz...

Ürünü teslim aldığınızda 14 gün içinde kullanılmamış paketinde iade edebilirsiniz. Kullanılmış veya paketi açılmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Siparişlerim kısmından teslim edilen ürünler bölümünden iade butonu aktif olan ürün için iade talebi formunu doldurup bize göndermeniz yeterlidir.

İade kodu verildikten sonra 7 gün içinde ürünü eksiksiz ve kutusunda kullanılmamış olarak iade etmeniz gerekir

1-Ürünün iade süresi elinize ulaştıktan sonra 15 gündür.

2- İadenin kabul edilebilmesi için ürünün;

- Paketi hasar görmemiş ve kullanılmamış olması

- Tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile beraber iade edilmesi gerekmektedir.

3-Aşağıdaki ürünlerin iadesinin kabul edilebilmesi için ürünün ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

• Sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri,parfüm, epilatör, tıraş makinesi, kulaklık, iç giyim ürünleri, mayo, bikini vb.)

• Kopyalanabilir yazılım ve programlar (DVD, VCD, CD, kasetler vb.)

• Kitap ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)

4- Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

5- Kurulum gerektiren ürünler yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır.

- Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi)

- Fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga)

- Set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular

- Televizyon

• Bu ürünlerin kutu açılışında herhangi bir hasar/kusur tespit edilirse, ürünü iade edebilmek için yetkili servis çalışanlarına durum tespit tutanağı doldurtmanız gerekir (Tutanakta sorunun detalı açıklandığından emin olunuz!). Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade edebilirsiniz.

6- Finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olan ve satıcının kontrolünde olmayan, fiyatı değişiklik gösteren mal veya hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz. (altın, gümüş vb.)

Ürünü iade etmek istediğiniz de size verilen anlaşmalı kargo firmasına ürünü eksiksiz ve paketinde teslim etmeniz gerekiyor. Ürün iadelerinde kargo ücreti alıcı tarafından tahsil edilip ürün tutarından düşülecektir. Ürün bize ulaştığında kullanılmamış ve eksiksiz olarak teslim alındığın da ürün ücreti 14 gün içinde ödenecektir.

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişler için iade sonrası kalan tutar kampanya şartını sağlamazsa iade edilecek ürün bedelinden teslimatınızın kargo ücreti düşebilir.

Her teslimatın kendi iade kodu vardır ve sadece bu iade koduna ait ürünlerle bir paket hazırlanması gerekir.

Farklı iade koduna ait ürünler için farklı paketler hazırlanmalıdır.

Sipariş detay sayfasından oluşturduğunuz iade kodunun hangi ürünlere ait olduğunu görebilirsiniz.

"İletişim" bölümünden formu doldurup göndermeniz yeterlidir.

1. İptal ettiğiniz ürünün ücret iadesi bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu süre yaklaşık 1 haftayı bulabilir.

2. İade ettiğiniz ürünün ücret iade süreci aşağıdaki gibidir;

• Ürün bize ulaştıktan sonra en geç 48 saat içerisinde iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

• Ürün iade şartlarına uygunsa, iadeniz onaylanır ve ücret iadeniz bankanıza bağlı olarak 2-10 iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz kartınıza yansır.

• Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.

Not:

• Bankanıza ücret iadesi yapıldığında üyelik telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Tutarın kartınıza/hesabınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır.

• Banka kartına yapılan iadenlerin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.

• Taksitli yapılan alışverişlerin ücreti bankaya tek seferde ödenir ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli bir şekilde iade eder.

Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 15 gündür. 15 günlük süre ürünün size teslim edildiği gün başlar.

Bireysel siparişlerde iade sürecinde fatura şartı aranmamaktadır. Kurumsal siparişler için satıcı adına iade faturası düzenlemeli ve iade kodu alma adımında sisteme yüklemelisiniz.